Reklama

Tańszy kontakt z domem

Tańszy kontakt z domem

05.06.2007
Czyta się kilka minut
Parlament Europejski przyjął projekt rozporządzenia, które ma spowodować obniżenie opłat roamingowych w państwach Unii. Jak zapowiedziała komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów Viviane Reding, koszty mają spaść nawet o 70 proc. Jeśli Rada zatwierdzi projekt 7 czerwca - a na to się zanosi - rozporządzenie mogłoby zacząć obowiązywać jeszcze w te wakacje.
T

To ewenement, że unijne regulacje obejmują detaliczne ceny, więc nie oznacza to, że możemy się spodziewać wyrównywania i obniżania cen na, powiedzmy, pomarańcze. Chodzi o coś więcej. I nie tylko o to, jak twierdzą złośliwi, że europosłowie cierpią na rachunkach za roaming.

Szkieletem współczesnego społeczeństwa nie jest już wymiana dóbr czy pieniędzy, lecz komunikacja. Codziennie dziesiątki, a może setki tysięcy rozmów łączy znajdujących się w nieustannym ruchu przedsiębiorców, polityków, dziennikarzy. Nie tylko w sprawach służbowych, także z rodzinami. Ta niesłużbowa komunikacja jest może nawet ważniejsza, bo wspomaga sieć międzyludzkich powiązań, czyli kapitał społeczny w czystej postaci. Marshall McLuhan ukuł formułę: media są przedłużeniem człowieka. Telefony komórkowe i internet są dziś podłożem dla więzi między coraz bardziej mobilnymi członkami rodzin...

1211

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]