Reklama

Ładowanie...

Tańszy kontakt z domem

05.06.2007
Czyta się kilka minut
Parlament Europejski przyjął projekt rozporządzenia, które ma spowodować obniżenie opłat roamingowych w państwach Unii. Jak zapowiedziała komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów Viviane Reding, koszty mają spaść nawet o 70 proc. Jeśli Rada zatwierdzi projekt 7 czerwca - a na to się zanosi - rozporządzenie mogłoby zacząć obowiązywać jeszcze w te wakacje.
T

To ewenement, że unijne regulacje obejmują detaliczne ceny, więc nie oznacza to, że możemy się spodziewać wyrównywania i obniżania cen na, powiedzmy, pomarańcze. Chodzi o coś więcej. I nie tylko o to, jak twierdzą złośliwi, że europosłowie cierpią na rachunkach za roaming.

Szkieletem współczesnego społeczeństwa nie jest już wymiana dóbr czy pieniędzy, lecz komunikacja. Codziennie dziesiątki, a może setki tysięcy rozmów łączy znajdujących się w nieustannym ruchu przedsiębiorców, polityków, dziennikarzy. Nie tylko w sprawach służbowych, także z rodzinami. Ta niesłużbowa komunikacja jest może nawet ważniejsza, bo wspomaga sieć międzyludzkich powiązań, czyli kapitał społeczny w czystej postaci. Marshall McLuhan ukuł formułę: media są przedłużeniem człowieka. Telefony komórkowe i internet są dziś podłożem dla więzi między coraz bardziej mobilnymi członkami rodzin...

1211

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]