Farmy patriotów

Polska jest twierdzą oblężoną przez nieprzyjaciół? Wydawało się, że to już znamy. Ale zarazem samo państwo okazuje się nie azylem, lecz przeciwnikiem, narzędziem zniewolenia. To nowość.

Reklama

Farmy patriotów

Farmy patriotów

04.11.2019
Czyta się kilka minut
Polska jest twierdzą oblężoną przez nieprzyjaciół? Wydawało się, że to już znamy. Ale zarazem samo państwo okazuje się nie azylem, lecz przeciwnikiem, narzędziem zniewolenia. To nowość.
Po uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Kraków, 28 lutego 2016 r. BEATA ZAWRZEL / REPORTER
O

Oto nowa forma polskiego patriotyzmu, która wykuwa się w internecie. „My Polacy, My Waleczni, / Nie czujemy się bezpieczni. / Islam pcha się w nasze wrota, / Naszej krwi chce ta hołota. / My Polacy, My Waleczni, / Pamiętamy z kart Historii, / W sercach – Jan III Sobieski, / W żyłach płynie krew Husarii”. Do tego ilustracja – pędząca konnica pod łopocącymi sztandarami. Powyżej zdjęcie przedstawiające starszego mężczyznę sprzątającego ulice. To nie powstaniec, tylko pracownik firmy dbającej o czystość miasta. Podpis: „Możesz się naśmiewać, ale on przynajmniej uczciwie pracuje i nie pasożytuje na państwie”. Poniżej reklama koszulek i bluz oczywiście z motywami patriotycznymi, choć nie tylko. Oferta sklepu jest znacznie szersza. Obok mody patriotycznej jest także „odzież uliczna”, odżywki białkowe i rękawice do uprawiania sztuk walki.

Wszystko to na facebookowym profilu „Narodowe...

19750

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

No właśnie, nic kompletnie nie trzyma się kupy w tej nowej narodowej ideologii. Własciwie nie można nazwać tego ideologią, ale nie wiem czym. Aż dziw, że to tworzą prawdziwi ludzie a nie zepsute komputery. Zazwyczaj czytając internetowe komentarze polegajace na takim bredzeniu, zakładam,że to jednak treść generowana przez bota. Ale jak jednak nie...

one dopiero zaprowadzą jakiś tam logiczny ład na tej planecie, a naszą ludzką "zwierzynę" pozamykają w ZOO.

ale po samym tytule wnioskuję, że autor nie lubi patriotów, w tym nawet rakiet :)

Skoro autor uważa wbrew Konfederatom że państwo jako rząd, instytucje z walcem podatkowym i prawnym jest nasze to niech poda ręke Jarosławowi. To państwo nie było nasze od samego początku czyli 1989r, kiedy komuniści tylko podzieli sie władzą a choćby prezydentami i premierami były takie orły jak Miller, Kwaśniewski, Wałęsa, Tusk, Kopacz, Komorowski. To mają być patrioci? W niepodległym państwie polskim nie ma miejsca dla komunistów poprzedniej epoki raz z racji że to antyklerykałowie a więc duchowo obcy element, dwa że to złodzieje czyli socjaliści. Zarówno poprzednie ekipy jak i dziesiejsza korzystają z państwa jako koryta dla świń. Dlaczego dług Polski nie maleje a biurokracja rośnie a my ciągle jesteśmy w ogonie europy pod każdym względem? Bo karmimy tego raka, staje sie on coraz większy. Kto dzisiaj zna prawo? Jest go tyle że tylko specjaliści. Dlatego Konfederacja weszła do sejmu, naród przeciera oczy, największym problemem Polski jest etatyzm, państwowość, przeszczepiony z poprzedniego systemu komunizm, który znowu opanowuje świat tym razem zachodni pod wygodną etykietką liberalnej demokracji, w której twój głos jest niewiele wart bo system Hondta przelicza głosy wyborców na korzyść wielkich w sposób absurdalnie niesprawiedliwy, na dodatek mamy wysoki próg wyborczy który jest zamachem na demokracje. I w zasadzie dobrze autor zauważył, wrogiem wielkiej Polski jest układ okrągłego stołu, który należy zabić. Z tym walczy Konfederacja głównie i nie trzeba pisać bajek jaka Konfederacja jest na podstawie tweetów, bo jej przedstawiciele w każdej rozmowie niszczą swoich rozmówców. Dlatego pisze sie tyle o Konfederacji, bo tylko tak można im dogryźć manipulując faktami.

Na pewnym spotkaniu z młodzieżą Stanisław Tym zapytany, w jakim wieku człowiek przestaje błądzić, odpowiada - medycyna poczyniła ogromny postęp, więc ten okres mocno się wydłuża. Z tym patriotyzmem i niepodległością jest podobnie jak z naszym zdrowiem. Niby nic nam nie dolega, ale gwarancji żadnych nie mamy, że to stan stały, wręcz przeciwnie. Profilaktycznie łykamy wiec przedziwne medykamenty, popijamy ziółka, przyrządzamy nalewki. Jedni trzymają się ciepło, inni uprawiają jogging chodnikami miast biegnącymi wzdłuż zatłoczonych ulic. Ilości diet zdrowotnych nikt już nie jest w stanie zliczyć. W sumie, nie mamy pojęcia, pomagamy czy szkodzimy sobie, jednak jeśli w coś się zaangażujemy, musimy znaleźć poklask i naśladowców. Coby nie kombinować, mamy demokrację i wolność, a to daje ogromną przestrzeń do błądzenia. Kto wie, być może gdzieś, ktoś pośród tych ślepych zaułków odnajduje drogę, którą za jakiś czas pójdziemy, nigdy nie ma gwarancji, że ta droga będzie właściwa, mam tylko nadzieję, że nie będzie jedynie słuszną i obowiązującą.

Taką mamy cywilizację, WSZYSCY kłamią, nic nowego, nic dziwnego, od lewicy po prawicę te same mechanizmy. Ludzie są zagubieni, praworządność? demokracja? to na dobrą sprawę puste slogany które już nic nie znaczą i to bynajmniej nie przez PiS (to objaw, a nie przyczyna choroby). Za długo by opisywać samą chorobę, ale wystarczy się dobrze rozejrzeć i wszędzie się ją dostrzeże.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]