Reklama

Sztuka dyskrecji

Sztuka dyskrecji

11.01.2011
Czyta się kilka minut
Jego odejście to pożegnanie ze skromnością, wiarą w siłę poetyckiego tonu, dobre wychowanie, siłę ducha i pokorę wobec cierpienia.
B

Biografię Krzysztofa Kolbergera na pewno warto rozpatrywać pod kątem imponujących osiągnięć aktorskich, ale zwłaszcza w ostatnich latach artysta stał się nade wszystko kimś w rodzaju ambasadora osób zmagających się z chorobą nowotworową. Jego heroiczna postawa pokazywała, że nawet najgroźniejsza diagnoza lekarska nie jest wyrokiem. I trzeba walczyć do końca.

Osiemnaście lat temu, kiedy na raka umarła siostra Krzysztofa Kolbergera, aktorowi doradzono, by na wszelki wypadek wykonał profilaktyczne badania. Diagnoza była okrutna. "Od tamtej pory wszystkie następne lata traktowałem jako darowane" - mówił w wywiadach.

Brakowało mu sił, ale nie potrafił zwolnić tempa. Każdy występ w Szekspirowskim "Wiele hałasu o nic" (grudzień 2008) w reżyserii Macieja Prusa w Teatrze Narodowym czy w "Łucji szalonej" Dona Nigro (premiera - październik 2007) w ...

6936

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]