Reklama

Sztuka dyskrecji

11.01.2011
Czyta się kilka minut
Jego odejście to pożegnanie ze skromnością, wiarą w siłę poetyckiego tonu, dobre wychowanie, siłę ducha i pokorę wobec cierpienia.
B

Biografię Krzysztofa Kolbergera na pewno warto rozpatrywać pod kątem imponujących osiągnięć aktorskich, ale zwłaszcza w ostatnich latach artysta stał się nade wszystko kimś w rodzaju ambasadora osób zmagających się z chorobą nowotworową. Jego heroiczna postawa pokazywała, że nawet najgroźniejsza diagnoza lekarska nie jest wyrokiem. I trzeba walczyć do końca.

Osiemnaście lat temu, kiedy na raka umarła siostra Krzysztofa Kolbergera, aktorowi doradzono, by na wszelki wypadek wykonał profilaktyczne badania. Diagnoza była okrutna. "Od tamtej pory wszystkie następne lata traktowałem jako darowane" - mówił w wywiadach.

Brakowało mu sił, ale nie potrafił zwolnić tempa. Każdy występ w Szekspirowskim "Wiele hałasu o nic" (grudzień 2008) w reżyserii Macieja Prusa w Teatrze Narodowym czy w "Łucji szalonej" Dona Nigro (premiera - październik 2007) w ...

6936

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]