Reklama

Szczęśliwe wariactwo

Szczęśliwe wariactwo

16.01.2006
Czyta się kilka minut
Nawrócenie najczęściej kojarzy się z porzuceniem grzechu, tak jak w przypadku Niniwitów, którzy zmienili swoje postępowanie pod wpływem przepowiadania proroka Jonasza. Spróbuj jednak spojrzeć na to szerzej. Swoje wezwanie Bóg kieruje również do ludzi przyzwoitych, takich jak Piotr i Andrzej, Jan i Jakub. Impulsem do nawrócenia może stać się nie tylko wskazanie zła, które czynisz, ale również tęsknota za pełnią, której nie znajdujesz w dotychczasowym życiu. Obawa, że przegapisz coś najważniejszego. Czujesz wtedy, że musisz wyruszyć w drogę, która daje szansę spełnienia. Nie chcesz się dać zamknąć w namacalnej, ale ulotnej doczesności.
C

Czas się wypełnił. Czas jest krótki. Wiesz, że nie możesz dłużej czekać, że grzechem byłaby bezczynność. Musisz coś zrobić już teraz, bo niepokój cię rozsadzi. Skoro przybliżyło się Królestwo, wewnętrznym zmysłem, którzy jedni nazwą sercem, a inni powołaniem wyczuwasz, że musisz odpowiedzieć na to wewnętrzne doznanie, musisz to zrobić w tym właśnie momencie.

Uwierzyć w Ewangelię oznacza w takiej sytuacji nadzieję, że jest odpowiedź na przemożne pragnienie, które nosisz w sobie, że nie może ono pozostać bez spełnienia. Zaczynasz doświadczać, że odpowiedź jest Słowem, które stało się ciałem, że ma na imię Jezus i że w Nim znajdziesz ukojenie swojej tęsknoty. Doświadczasz zatem względności swojego życia, bo wiesz, że przemija postać tego świata, a Tobie zależy na Nim.

Gdy wstępowałem do zakonu, kilka osób doradzało mi, żebym jeszcze poczekał:...

2587

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]