Reklama

Świątynie Ducha

Świątynie Ducha

04.05.2006
Czyta się kilka minut
Z uznaniem przeczytałem tekst Jacka Maja "Opatrzność i rezerwa" ("TP" nr 18/06). Ponieważ jestem wierzącym chrześcijaninem - choć nie rzymskim katolikiem, a baptystą - interesuję się tym wszystkim, co chrześcijaństwa dotyczy, w tym budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
P

Politycy i część hierarchii Kościoła katolickiego zdają się zapominać, że w Polsce mieszka kilkaset tysięcy chrześcijan innych wyznań niż katolickie, też płacących podatki, którzy niekoniecznie muszą się zgadzać na finansowanie z budżetu budowy świątyni-pomnika dla jednego, choćby i dominującego, wyznania. Po co w ogóle, mając takie zaplecze i tak liczną grupę wyznawców, sięgać do państwowej kiesy, wzbudzając niezdrowe emocje, szczególnie wśród osób niewierzących lub poszukujących Boga? Emocje, które mogą zrazić ich nie tylko do Kościołów, ale i do Boga. Mówiono o tym nie raz, ale mimo to trudno oprzeć się pokusie powtórzenia, że odzyskanie przez Polskę niepodległości można było uczcić budową schronisk dla bezdomnych, hospicjów, szpitali, tworzeniem rodzinnych domów dziecka. Bóg nie potrzebuje przecież wielkich świątyń, ale ludzkich serc; Jemu nie zależy na miejscach kultu, ale na świątyniach naszych ciał - jak pisze apostoł Paweł: "my świątynią Ducha Świętego jesteśmy". I o te właśnie, często zagubione i zapomniane "świątynie", zgodnie z nauką naszego Pana, Jezusa Chrystusa, trzeba dbać w pierwszej kolejności.

ARKADIUSZ GÓRSKI (Wrocław)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]