Reklama

Suspensa za piknik

Suspensa za piknik

25.08.2014
Czyta się kilka minut
Wszyscy przegraliśmy: i abp Hoser oraz ks. Lemański, i księża, i wierni. Wszyscy, którym leży na sercu dobro Kościoła w Polsce.
K

Kilka tygodni temu widzieliśmy w wiadomościach kilku stacji telewizyjnych ks. Wojciecha Lemańskiego i rzecznika kurii warszawsko-praskiej Mateusza Dzieduszyckiego, ogłaszających szczęśliwe zakończenie sporu, którym media żywią się od kilkunastu miesięcy.

„Sprawa księdza Lemańskiego” dzieliła Polaków, nie tylko katolików, choć przecież (kto chciał, ten wiedział) nie dotyczyła kwestii zasadniczych, była przede wszystkim konfliktem dwóch osobowości: ks. Lemańskiego i abp. Henryka Hosera. Cóż więc takiego zdarzyło się od czasu ogłoszenia zadowalającego wszystkich kompromisu? Co spowodowało, że dzisiaj kuria warszawsko-praska suspenduje księdza, skoro pięć punktów uzasadnienia tej decyzji powtarza właściwie wszystkie zarzuty sprzed momentu pojednania?
Otóż ks. Lemański pojechał na piknik do Jasienicy. Tak, miał zakaz odprawiania tam mszy, ale po pierwsze zakazu nie złamał, a...

2857

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]