Straszny dwór

W zakażoną koronawirusem kampanię prezydencką PiS wchodzi osłabiony niczym pacjent z grupy podwyższonego ryzyka.

Reklama

Straszny dwór

Straszny dwór

17.03.2020
Czyta się kilka minut
W zakażoną koronawirusem kampanię prezydencką PiS wchodzi osłabiony niczym pacjent z grupy podwyższonego ryzyka.
Andrzej Duda podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji, Warszawa, listopad 2019 r. TOMASZ PACZOS / FOTONOVA
Ż

Żyjemy w kraju, w którym minister propagandy ważniejszy jest od prezydenta – taki jest wniosek ze starcia między Jackiem Kurskim a Andrzejem Dudą. Prezydent długo dumał, czy podpisać ustawę, która daje TVP niemal 2 mld zł publicznych pieniędzy. Opozycja zastawiła na PiS skuteczną pułapkę – zgłosiła postulat, by te pieniądze przeznaczyć na leczenie chorych na raka. To dodatkowo stawiało Andrzeja Dudę w trudnej sytuacji.

Ostatecznie prezydent przedstawił szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu dwie możliwości: albo weto i PiS musi szukać innego finansowania dla TVP, albo podpis, ale za cenę usunięcia Jacka Kurskiego.

Kaczyński długo nie chciał się zgodzić na odejście Kurskiego, który robi telewizję wedle prezesowskiej wizji świata. Ale musiał zmienić zdanie, gdy okazało się, że w razie weta znalezienie pieniędzy dla TVP będzie trudne. A bez państwowej kroplówki już w...

20053

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Proszę Pana, czego chciał Duda to się nie dowiemy, on raczej sam z siebie nie wie czego chce i w tym jest problem. A cała reszta? Dzień jak co dzień, wszystko się kula po staremu, żenujące te nasze elity.

Te wszystkie zawirowania w rzadzacym gangu, niekonsekwencje, koniunkturalne gierki i zmiany obozów są absolutnie niewidoczne dla wyborców PiS. Cwana Gryzelda przebrała się nawet w taki sam płaszcz, w jakim występowała Kidawa-Błońska, a do tego jest ładna, młoda i wyszczekana:))) Bardzo dobrze, ze się wystraszyła wirusów:)))

Z grubsza rzecz biorąc jest to tekst o słabnącym prezydencie, któremu brak pomysłów oraz politycznego wsparcia. A ja widzę sympatycznego, uśmiechniętego człowieka, któremu na sercu leży los Polaków. Chyba nie tylko ja to widzę skoro ostatnie sondaże pokazują znaczący wzrost poparcia dla PAD.

i strasznie brzydki

Libretto do opery Straszny Dwór zaczyna się od słów „obóz towarzyszy pancernych”... nasuwają mi się od razu na myśl panowie Banaś, Kaczyński, Ziobro.. zamysł Autora czy tylko qui pro quo?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]