Mielonka pod sielanką

Uśmiechnięte twarze polityków oraz ich wyciągane na powitanie prawice nie są zwiastunem żadnej trwałej zmiany. To teatr na nasz użytek. Polityczna wojna jest tuż za progiem.

Reklama

Mielonka pod sielanką

Mielonka pod sielanką

18.11.2019
Czyta się kilka minut
Uśmiechnięte twarze polityków oraz ich wyciągane na powitanie prawice nie są zwiastunem żadnej trwałej zmiany. To teatr na nasz użytek. Polityczna wojna jest tuż za progiem.
Rozpoczyna się pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji, Warszawa, 12 listopada 2019 r. TOMASZ JASTRZĘBOWSKI / REPORTER
N

Na pozór stało się wszystko to, co stać się miało. Premier przedstawił skład nowego rządu, a prezydent ekspresowo go powołał. Nowy rząd jest tak podobny do starego, że można je pomylić. Obóz władzy znów powołał na marszałka Sejmu Elżbietę Witek, a ulga po odejściu Marka Kuchcińskiego jest tak duża, że Witek dostała nawet wsparcie części opozycji. Choć do ostatnich dni PiS próbował przekupić kilku senatorów PO, to plan ów zakończył się fiaskiem. Opozycja stworzyła koalicję przeciwko PiS w Senacie i wybrała swego marszałka – Tomasza Grodzkiego.

Wszystko to, co stać się miało, stanowi jednak niebywale ważną zmianę na scenie politycznej. Nie, żadna kandydatka na współczesną Joannę Szczepkowską wieszczącą koniec PiS się nie objawiła. Aktorów i aktorek niechętnych tej partii jest pod dostatkiem, tyle że nie jest to koniec PiS. Choć przyznać trzeba, że w monopartyjnym systemie władzy...

17846

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

tego zresztą się można było spodziewać - i jak to przytomnie zauważył chyba J. Żakowski, PiS i PO tak sczepieni i zapamiętali w swym uścisku, że nawet na d n o idą razem

trzeba przyznać za tytułowy kadr.*** Wyciągnięte prawice niech nikogo nie zwodzą bo w lewicach są ukryte noże ))

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]