Czy słabość prezydenta pogrąży PiS

Jarosław Flis, politolog: Jeśli prezes dziś mówi, że Andrzej Duda jest kandydatem marzeń, to pewnie dlatego, że mu przez te pięć lat realnie nie podskoczył.

Reklama

Czy słabość prezydenta pogrąży PiS

Czy słabość prezydenta pogrąży PiS

09.03.2020
Czyta się kilka minut
Jarosław Flis, politolog: Jeśli prezes dziś mówi, że Andrzej Duda jest kandydatem marzeń, to pewnie dlatego, że mu przez te pięć lat realnie nie podskoczył.
Inauguracja „Dudabusu” w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy, 20 lutego 2020 r. ANDRZEJ IWAŃCZUK / REPORTER
P

PAWEŁ BRAVO: W Ameryce dopiero co był superwtorek i nagle rozgrywka o to, kto rzuci wyzwanie Trumpowi, weszła w końcową fazę – zostali Sanders albo Biden. A my już wiemy, kto będzie walczył z Dudą w drugiej turze?

JAROSŁAW FLIS: Po stronie opozycyjnej w Polsce to nie jest spór w rodzinie, jak w USA, tylko rywalizacja samodzielnych podmiotów. Poziom organizacji PO, PSL i Lewicy jest większy, kandydaci mogą też liczyć na pewną lojalność wyborców, którzy już te ugrupowania popierali, jakoś się z nimi utożsamiają. Trochę inaczej jest z elektoratem tego, co nazywam TUP – Tymczasowym Ugrupowaniem Protestu. Takie tupnięcie jest za każdym razem na inną nutę, ale jego rola jest podobna. I tu mamy Szymona Hołownię jako taką spodziewaną nowość.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest dla mnie oczywistą faworytką. Pochodzi z największej partii, na przestrzeni paru...

17858

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]