Reklama

Statystyki słowem Bożym

27.11.2016
Czyta się kilka minut
Paweł Apostoł w Liście do Rzymian pisze: „Co bowiem przedtem napisano, napisano dla naszego pouczenia, abyśmy mieli nadzieję dzięki cierpliwości i pociechom pochodzącym z Pisma”.
A

A napisano tak wiele, że powstała gruba księga, a komentarzy, którymi ją opatrzono, nie sposób zliczyć. Ta księga, czyli Biblia, leży u podstaw judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Tym samym jest fundamentem dla kultur stworzonych przez te religie. Inne cywilizacje mają też swoje księgi święte. I w tym miejscu zaczynają się przysłowiowe schody, bardzo strome. Daleko szukać nie trzeba. Jezus mówi, że dla tego, który doprowadza innych do upadku, „lepiej byłoby (...) gdyby mu przywiązano do szyi kamień młyński i wrzucono do morza”. Podobnie Mojżesz, w imieniu Boga nakazuje każdemu, kto odwodzi Izraelitów od Boga: „Masz go zabić. Pierwszy podniesiesz rękę, aby go zabić, a potem przyłączy się cały lud. Ukamienujesz go na śmierć”. Tak się też działo.
Pewnie dlatego, mając na uwadze przeszłość i teraźniejszość Kościoła, papież Franciszek stwierdził, że jeśli ktoś, czy on sam, chciałby...

2808

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]