Reklama

Statystyki słowem Bożym

Statystyki słowem Bożym

27.11.2016
Czyta się kilka minut
Paweł Apostoł w Liście do Rzymian pisze: „Co bowiem przedtem napisano, napisano dla naszego pouczenia, abyśmy mieli nadzieję dzięki cierpliwości i pociechom pochodzącym z Pisma”.
A

A napisano tak wiele, że powstała gruba księga, a komentarzy, którymi ją opatrzono, nie sposób zliczyć. Ta księga, czyli Biblia, leży u podstaw judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Tym samym jest fundamentem dla kultur stworzonych przez te religie. Inne cywilizacje mają też swoje księgi święte. I w tym miejscu zaczynają się przysłowiowe schody, bardzo strome. Daleko szukać nie trzeba. Jezus mówi, że dla tego, który doprowadza innych do upadku, „lepiej byłoby (...) gdyby mu przywiązano do szyi kamień młyński i wrzucono do morza”. Podobnie Mojżesz, w imieniu Boga nakazuje każdemu, kto odwodzi Izraelitów od Boga: „Masz go zabić. Pierwszy podniesiesz rękę, aby go zabić, a potem przyłączy się cały lud. Ukamienujesz go na śmierć”. Tak się też działo.
Pewnie dlatego, mając na uwadze przeszłość i teraźniejszość Kościoła, papież Franciszek stwierdził, że jeśli ktoś, czy on sam, chciałby...

2808

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]