Reklama

Spokojnie, to tylko dymisje

Spokojnie, to tylko dymisje

18.09.2005
Czyta się kilka minut
Kolor pomarańczowy ma dziś kilka odcieni, a podziały w obozie prezydenta Wiktora Juszczenki i dymisja rządu Julii Tymoszenko to kolejny burzliwy etap niedokończonej rewolucji. Nic więcej.
Jeszcze razem: przywódcy Pomarańczowej Rewolucji, wśród nich Julia Tymoszenko i Wiktor Juszczenko
N

Niemal od chwili upadku poprzedniego systemu Ukraińcy nie mieli wątpliwości, że czas od zaprzysiężenia prezydenta do wyborów parlamentarnych, przewidzianych na ostatnią niedzielę marca 2006, to okres przejściowy. Dopiero wybory do Werhownej Rady przesądzą o ostatecznym zwycięstwie (lub porażce) Pomarańczowej Rewolucji. I to one zdecydują - zgodnie z wprowadzonymi zmianami w konstytucji - kto będzie rządzić nad Dnieprem. Oznacza to, że w i tak trudnej do przewidzenia polityce ukraińskiej wszystko dopiero przed nami.

Podziały w obozie zwycięzców były pewne od początku, a od jakiegoś czasu wisiały nad nim jak miecz Damoklesa. Podczas Rewolucji Juszczenkę poparli socjaliści, ludzie centroprawicy, liberałowie. Ich wizje dotyczące przyszłości państwa są różne. Nie mniej ważny był podział na tych, którzy od dawna toczyli wojnę z Kuczmą, i tych, którzy długo trwali w...

15606

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]