Reklama

Kwaśniewski też był komunistą

Kwaśniewski też był komunistą

30.01.2005
Czyta się kilka minut
Wierzę, że demokracja zacznie funkcjonować. Ale widzę zagrożenia.
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Co Pan, socjalista, robił podczas Pomarańczowej Rewolucji po stronie Juszczenki, czyli w koalicji centroprawicowców?

OŁEKSANDR MOROZ: - Współpracowaliśmy, bo chcieliśmy zburzyć reżim i przeprowadzić polityczną reformę. Dla tych celów można było iść na różne kompromisy i na nie poszliśmy.

- Z drugiej strony, po grudniowym kryzysie dotyczącym zmian w konstytucji Pana nieobecność na Majdanie obok Juszczenki była wymowna. A gdy pojawiał się Pan, nie miał pomarańczowego szalika ani innych symboli rewolucji. Był Pan więc aktywnym uczestnikiem rewolucji, czy tylko ją wspierał?

- Szalika nie miałem, bo nie uważam, by całe to pomarańczowe public relations było najważniejsze dla polityka. Pomarańczowej Rewolucji nie dokonała “Siła Narodu" [koalicja Naszej Ukrainy i Bloku Julii...

8197

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]