Reklama

Spojrzenie za wrota piekieł

Spojrzenie za wrota piekieł

04.05.2006
Czyta się kilka minut
prof. Ibrahim Oweiss /fot. Magdalena Rostron
M

MAGDALENA ROSTRON: - Jak ocenia Pan, jako człowiek obeznany i z Zachodem, i światem arabskim, globalną rzeczywistość ekonomiczno-polityczną ostatnich lat?

IBRAHIM OWEISS: - Świat stał się areną konfliktu, którego eskalacja jest bardzo realna. To wynik straconych możliwości. Mogliśmy uporać się z groźbą terroryzmu powstałą na skutek działań niewielkiej garstki ludzi. Niestety, administracja Busha wybrała drogę łatwych uogólnień i uderzyła nie tylko w tych, którzy odpowiedzialni byli za wydarzenia z 11 września, ale rozpętała nielegalną wojnę przeciw Irakowi. Nielegalną z punktu widzenia prawa międzynarodowego, gdyż nie została zaaprobowana przez ONZ.

Jeden ekstremizm zaczął napędzać drugi. Oprócz kwestii irackiej, jest też sprawa Palestyny. Los Palestyńczyków nie poprawił się i nadal znajdują się oni w izraelskiej opresji, mimo protestów całego...

11426

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]