Reklama

Smoleńskie mgły

Smoleńskie mgły

03.04.2012
Czyta się kilka minut
„Dlaczego manipulują, oczerniają i prowokują tak bezwstydnie tuż przed rocznicą Jego i Ich śmierci?” – uwiedziony malowniczą frazą, postanowiłem wziąć udział w sondażu portalu wPolityce.pl.
P

Problem w tym, że wybór, dany mi przez redakcję („Ponieważ coraz więcej prawdy o Smoleńsku, a kłamstwo upada”, „Bo choć wciąż prowadzą w sondażach, to czują, że tak naprawdę Polacy już ich przejrzeli”, „Bo nienawidzą i nienawidzili – za to, że kochał Polskę i lubił Polaków”, „Wszystkiego po trochu”), okazał się ograniczony. Wyznawcy religii smoleńskiej nie przewidują nawet tak trywialnej możliwości, jak „Oni nie manipulują, oczerniają i prowokują tak bezwstydnie, tylko zwyczajnie się mylą”, nie mówiąc już o „Oni mówią prawdę, nawet jeśli często jest dla nich kłopotliwa i/lub kompromitująca”.

Sondaż zamieszczono kilka dni po konferencji o katastrofie smoleńskiej, zorganizowanej w gmachu Parlamentu Europejskiego. Jarosław Kaczyński mówił do jej uczestników, że „coraz bardziej wygląda to na zamach”. Pytał też, skąd polski minister spraw zagranicznych już niewiele po godz. 9.00...

2655

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]