Reklama

Ładowanie...

Smak ludziny

14.10.2013
Czyta się kilka minut
Arcybiskup Michalik o pedofilii, profesor Wolniewicz o przeszczepianiu organów i dziennikarze rozmawiający z piłkarzami.
P

Perwersje, fobie oraz nowy postęp skrzyżowany z nowym zanikiem. Oto trzy opowieści układające się w wielką miarę naszych czasów.
Zacznijmy od końca. Ongiś wyduszenie z piłkarza zdania podrzędnie złożonego wymagało ogromnej pracy zespołów redakcyjnych. Dziennikarze umówieni na wywiad z piłkarzami spędzali wcześniej noce na takim obmyślaniu pytań, by sportowiec na fikcyjnym etacie cholewkarza przynajmniej w zarysie zrozumiał, o czym doń idzie mowa. By reagował na ów zarys czymś więcej niż odrażającym dukaniem czy nietelewizyjnym stęknięciem. Dziś jest na odwrót. Pokazywana niedawno rozmowa z bramkarzem Borucem była dowodem na zmianę zasadniczą. Dziennikarze z ogromnym trudem formułowali myśli, a słowo „myśl” tu użyte może być już trwałym synonimem określenia „na wyrost”. Profesorska cierpliwość Artura Boruca, słuchającego tych niezbornych bredni, próbującego zrozumieć kulawizny i...

3369

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]