Reklama

Smak ludziny

Smak ludziny

14.10.2013
Czyta się kilka minut
Arcybiskup Michalik o pedofilii, profesor Wolniewicz o przeszczepianiu organów i dziennikarze rozmawiający z piłkarzami.
P

Perwersje, fobie oraz nowy postęp skrzyżowany z nowym zanikiem. Oto trzy opowieści układające się w wielką miarę naszych czasów.
Zacznijmy od końca. Ongiś wyduszenie z piłkarza zdania podrzędnie złożonego wymagało ogromnej pracy zespołów redakcyjnych. Dziennikarze umówieni na wywiad z piłkarzami spędzali wcześniej noce na takim obmyślaniu pytań, by sportowiec na fikcyjnym etacie cholewkarza przynajmniej w zarysie zrozumiał, o czym doń idzie mowa. By reagował na ów zarys czymś więcej niż odrażającym dukaniem czy nietelewizyjnym stęknięciem. Dziś jest na odwrót. Pokazywana niedawno rozmowa z bramkarzem Borucem była dowodem na zmianę zasadniczą. Dziennikarze z ogromnym trudem formułowali myśli, a słowo „myśl” tu użyte może być już trwałym synonimem określenia „na wyrost”. Profesorska cierpliwość Artura Boruca, słuchającego tych niezbornych bredni, próbującego zrozumieć kulawizny i...

3369

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]