Dlaczego coraz więcej ludzi czyta „Tygodnik Powszechny” ?

Od pięciu lat jesteśmy najszybciej rosnącym tygodnikiem opinii w Polsce. „Tygodnik Powszechny” prenumeruje więcej osób niż „Politykę” czy „Do Rzeczy” lub „Sieci”. Dlaczego?
Ks. Adam Boniecki - redaktor senior „Tygodnika Powszechnego”. / Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Ks. Adam Boniecki - redaktor senior „Tygodnika Powszechnego”. / Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP

2013 r. - „Tygodnik Powszechny” miał największy wzrost sprzedaży spośród tygodników opinii
2014 r. - „Tygodnik” był jedynym tygodnikiem opinii którego sprzedaż wzrosła
2015 r. - ponownie „Tygodnik” miał największy wzrost sprzedaży
2016 r. - znów „Tygodnik” był jedynym tygodnikiem opinii ze wzrostem sprzedaży
2017 r. - po raz trzeci tylko „Tygodnik”, spośród wszystkich tygodników opinii, zanotował wzrost sprzedaży

I kwartał 2018 roku:

Sprzedaż tygodników opinii w I kwartale 2018

Osoby czytające „Tygodnik” są wyjątkowo przywiązane do regularnej lektury pisma - mamy drugie miejsce w Polsce pod względem liczby Prenumeratorek i Prenumeratorów, wyprzedzamy m. in. „Politykę”, „Sieci”, „Do Rzeczy”, „Wprost”.

Czytelnicy o „Tygodniku Powszechnym”

Zapytaliśmy nasze Czytelniczki i naszych Czytelników dlaczego sięgają po „Tygodnik”. Odpowiedziało kilkaset osób, oto niektóre wypowiedzi:

Ponieważ dajecie przestrzeń czytelnikowi na jego własną opinię. Teksty są rzetelne i, co bardzo ważne, autorów z różnych światów - Ola R.

Ze względu na kulturę słowa i poziom dziennikarstwa, który jest rzadko już spotykany. Ze względu na trafne spostrzeżenia i diagnozy dotyczące Polski i Kościoła, nawet, jeśli dotyczą niełatwych spraw. A przede wszystkim ze względu na otwartość wobec każdego - Michał W.

Jesteście ostoją rzetelnego, obiektywnego dziennikarstwa. Proszę, nie zmieniajcie się! Trzeba i piętnować, i chwalić w oparciu o fakty a nie sympatie polityczne - Krzysiek Z.

„Tygodnik Powszechny” jest dla mnie jedynym wiarygodnym źródłem informacji. Opowiada mi kultura przekazu i szacunek do odbiorców. A tak przy okazji to chciałabym przyznać się, że uwielbiam ks. Bonieckiego :) - Lucyna P.

Merytoryczny, wartościowy, doskonała jakość tekstów i prawdziwe dziennikarstwo, bezstronne. Nie znam lepszego opiniotwórczego tytułu w Polsce - Marzena K.

Ambitne teksty, wysoki poziom dziennikarstwa, kultura, bez pogoni za głupimi newsami. Po prostu klasa - Piotr M.

Dlatego, że jest ostoją kultury, szacunku, mądrości, przyzwoitości i tego wszystkiego, co w nas Polakach najlepsze. Że jest odważny i niepokorny, że nie skreśla i nie odrzuca, nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Że potrafi się dobrze zmieniać: kontynuuje najlepsze tradycje Wielkich Redaktorów, ale nie zamyka się na współczesnego czytelnika i jego upodobania. Że pozwala zachować wiarę w Kościół oparty na miłości drugiego człowieka, w czasach gdy tę wiarę bardzo łatwo stracić. Że jest pełen ciekawych i ambitnych intelektualnie artykułów na ważkie tematy, pisanych dobrą polszczyzną. Tygodnik jest dla mnie, jak dla moich Rodziców w czasach PRL, oazą, tratwą i promykiem nadziei. To znacznie, znacznie więcej niż po prostu - "pismo" - Barbara G.

Merytoryczne teksty, chyba najbardziej bezstronne ze wszystkich mediów - Krzysiek B.

Brak bylejakości, wyważone opinie, kultura słowa i dbałość o poprawny język. Nieprzemilczanie spraw niewygodnych zarówno dla nas, jako Polaków, jak i dla KK. Przejrzyste objaśnienia i wnikliwe zgłębianie tematu. Niewątpliwa przyjemność czytania. Trzymanie wysokiego poziomu (jesteście klasą samą w sobie). Dobrzy autorzy. Brak, tak powszechnej, niestety w wielu innych źródłach, agresji słownej. I zwyczajnie Was lubię :) - Magdalena B.

Bo jest obiektywny, inteligentny, pokazuje różnorodne stanowiska a wybór własnego zdania pozostawia czytelnikowi - Bella S.

Inne opinie znajdą Państwo pod tym adresem→. Otrzymaliśmy także ponad 18 tysięcy pięciogwiazdkowych ***** recenzji→.

Czym jest „Tygodnik Powszechny”?

„Tygodnik Powszechny” – najszybciej rosnący tygodnik opinii w Polsce

Pełen obraz tygodnia: o kuluarach wielkiej polityki pisze Andrzej Stankiewicz, Polskę i Polaków w reportażu i rozmowach opisują Anna Goc, Katarzyna Kubisiowska, Mariusz Sepioło, stan stosunków polsko-żydowskich monitorują Michał Okoński, a z Izraela – Karolina Przewrocka-Aderet. Nieoficjalny dział przyrodniczy to teksty Łukasza Kwiatka o małpach, Stanisława Łubieńskiego o ptakach, Adama Robińskiego o pszczołach, fokach i łosiach, i Michała Książka o drzewach, lasach i puszczach. Satyrycznych rysunków komentujących aktualności dostarcza Bartosz Minkiewicz, autor komiksów „Wilq”.

Nieoczywiste analizy na przecięciu polityki, religii i popkultury tworzy Marcin Napiórkowski. Najnowsze seriale odkrywają Jakub Majmurek i Piotr Tarczyński, o książkach piszą Monika Ochędowska, Magdalena Nowicka-Franczak, Ryszard Koziołek czy Marek Bieńczyk. Wśród felietonistów są Andrzej Stasiuk, Anna Dziewit-Meller, Jan Klata, felietony społeczno-kulinarne pisze Paweł Bravo. Co tydzień najważniejsze filmy recenzuje nagradzana krytyczka Anita Piotrowska. Piszemy też o muzyce współczesnej i poważnej, o teatrze i operze, o najgorętszych wydarzeniach i sporach.

Wielokrotnie nagradzany dział zagraniczny to korespondenci z całego świata: jesteśmy m.in. w Afryce, Iraku i Turcji, nasz dziennikarz jako pierwszy z polskich mediów był na Lampedusie, od początku towarzyszymy wydarzeniom na Ukrainie, jesteśmy też m.in. w Nowym Jorku i Waszyngtonie, w Izraelu i Niemczech, z Bangladeszu piszemy o czystkach etnicznych, a z Wenezueli o gospodarczym krachu. Członkiem działu Świat jest pisarz i reporter Wojciech Jagielski.

„Tygodnik Powszechny” to katolicyzm otwarty. To najważniejsze informacje i analizy o Kościele papieża Franciszka. Duchowość, medytacja, stosunki państwo-Kościół – nie unikamy żadnego tematu. Piszemy o reakcjach Kościoła wobec skandali związanych z molestowaniem seksualnym i o świecie wobec Kościoła – wśród autorów Szymon Hołownia, ks. Adam Boniecki, ks. Michał Heller, Zuzanna Radzik, o. Ludwik Wiśniewski.

Gdzie kupić „Tygodnik Powszechny”

„Tygodnik Powszechny” w wersji papierowej ukazuje się co środę w kioskach i salonikach prasowych oraz na stronie www.TygodnikPowszechny.pl i w wersji na czytniki→. Wcześniej, we wtorki wieczorem, nowe wydanie jest dostępne w aplikacji Tygodnik Powszechny (na iOS lub Android) oraz na Amazon Kindle.

Dołącz do niemal największej w Polsce liczby prenumeratorów papierowych - kup prenumeratę pod tym adresem. Wykup dostęp do strony www.TygodnikPowszechny.pl, by czytać przez internet nowe wydania oraz archiwum ponad 40 tysięcy artykułów- wykup dostęp klikając tutaj→.

„Tygodnik Powszechny”: weź, czytaj!

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
79,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]