Reklama

Ładowanie...

Słowo o modzie

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Dziś w ramach promocji wakacyjnej postanowiliśmy sprawdzić się w łamaniu konwencji, tzn. napisać utwór międzygatunkowy z elementami relacji, na granicy humoreski i kazania, ale chyba bez morału.
O

Oto w skwarze dnia sądnego udaliśmy się na Wawel, by na własne oczy obejrzeć sławny comiesięczny wjazd Gospodarza w sto karoc na to miłe wzgórze. Uznaliśmy, że wydarzenie to trzeba na własne oczy zobaczyć, by nie gnuśnieć w lekturze cudzych relacji, które wydają się nam siekierą ciosane i nieheblowane choćby namiastką talentu.

Przygotowania do wejścia na teren grodziszcza były rutynowe dla naszych procedur. Odzialiśmy się nietypowo dla tutejszego obyczaju, a zatem nie był to ani strój krakowianki, ani górala, ani też wojaka, nie mieliśmy też wąsów ani krótkich spodenek założonych do trekkingowych półbucików. Zważyć tu należy, że wzgórze wawelskie jest traktowane przez złaknione rzesze jako góra właśnie, a zatem zgodnie z zaleceniami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odwiedzający je są na ogół wyposażeni odpowiednio. Widać po strojach, że przestrogi tej zacnej...

3792

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]