Reklama

Skóra

Skóra

28.03.2016
Czyta się kilka minut
To była bardzo piękna kobieta, o południowej urodzie. Ostre rysy, krucze włosy i szczupłe dłonie. Zerkałem na nią – niby dyskretnie – ale musiała to dostrzec. Samolot był niewielki, a my siedzieliśmy niemal po sąsiedzku.
Fot. Grażyna Makara
Paweł Reszka / Fot. Grażyna Makara
J

Jednak to „niemal” sprawiało, że nie mogłem z nią rozmawiać. Zacząłem więc myśleć, kim jest. Greczynką? Turczynką? Syryjką? Czemu leci do nudnej, chłodnej Warszawy? Samolot wzbił się ponad chmury, kołysał. Głowa była jak z ołowiu, oczy zamykały się same, tylko myśli krążyły gdzieś wokoło niej… Zdało mi się, że jest niedziela. Miało się na wieczór. A upał delikatnie zelżał. Kolejka przed kinem. Długa i zakręcona jak wąż. Stanąłem pokornie na końcu ogonka. Inni kolejkowicze wbili we mnie wzrok. Rozmowy ucichły. Otaczała mnie próżnia. Marzyłem, żeby przestali zwracać na mnie uwagę. Żeby ogonek był jak z Sorokina. Niech kłóci się, żartuje, obraża, gniewa, a nawet wdaje w delikatne romanse.

– Przepraszam, jak pani na imię?

– Też coś! Nie powiem.

– No co pani szkodzi?

– Nic mi nie szkodzi. Proszę bardzo. Lena.

– Wadim.

Dobra kolejka żyje normalnym...

5046

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Któryż to felieton o profilowaniu rasowym na granicy ? A ja myślę, że takie czasy przyszły i to nie wina Służby Granicznej, która przecież nie ma wyłapywać Szwedów. Ważne, żeby ten funkcjonariusz też tak to widział i nie uważał, że jest lepszy od ludzi, których kontroluje.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]