Reklama

Skażone dziedzictwo

Skażone dziedzictwo

31.05.2011
Czyta się kilka minut
Chorwacja, do której przyjedzie Papież, boryka się z kryzysem gospodarczym, skandalami korupcyjnymi, ale przede wszystkim z własną historią. Kościół nie jest zdolny pomóc społeczeństwu, gdyż sam ma ze sobą kłopot.
B

Benedykt XVI będzie w tym bałkańskim kraju po raz pierwszy. Ale nie będzie to pierwsza wizyta papieża w Chorwacji - Jan Paweł II był tu aż trzy razy - w latach 1994, 1998 i 2003. Podczas dwudniowej wizyty 4 i 5 czerwca przewidziano spotkanie Papieża z przedstawicielami życia społecznego, świata polityki, nauki, kultury, biznesu, korpusem dyplomatycznym i reprezentantami wspólnot religijnych Chorwacji oraz osobne z duchowieństwem i osobami konsekrowanymi. Niewątpliwie najważniejszymi punktami programu będą: sobotnie wieczorne czuwanie modlitewne z młodzieżą na placu Bana Josipa Jelačicia w Zagrzebiu oraz niedzielna Msza św. z okazji Narodowego Dnia Chorwackich Rodzin Katolickich odprawiana na stołecznym hipodromie.

Pielgrzymka odbędzie się w ważnym dla Chorwacji momencie. Politycy liczą, że wzmocni w społeczeństwie tendencje prounijne, a na forum...

6122

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]