Reklama

Siła rażenia

Siła rażenia

11.08.2009
Czyta się kilka minut
W sporze wokół występu królowej popu chodzi nie tylko o datę, ale i o artystkę. Czy Madonna jest faktycznie zagrożeniem dla naszej wiary?
W

W uroczystość Wniebowzięcia NMP wystąpi w Warszawie Madonna. W przekonaniu wielu to świadoma prowokacja ze strony organizatorów czy nawet samej piosenkarki. Etykietka skandalistki przylgnęła do niej tak dalece, że niewiele już jej może pomóc w odzyskaniu przyzwoitszego wizerunku.

Pierwszy kamień obrazy to imię. "Już sam pseudonim, ale także sposób zachowania się, tak na scenie, jak i poza sceną, tej piosenkarki jest dla wielu osób prowokacyjny" - czytamy w liście rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego. Owszem, zapewne i sama artystka uznała, że imię - uświęcone w tradycji katolickiej - połączone ze scenicznym i pozascenicznym zachowaniem, ma siłę prowokacji.

Tylko że Madonna to jej imię chrzestne.

Nie wiadomo, czy było to imię popularne w środowisku, z którego się wywodzi piosenkarka, dość powiedzieć, że jej matka...

10397

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]