Reklama

Watykańska przygoda Patti Smith

Watykańska przygoda Patti Smith

06.12.2014
Czyta się kilka minut
Franciszek zaprosił na bożonarodzeniowy koncert królową feministycznego punk rocka. Nie wszystkim się to podoba.
Franciszek i Patti Smith. Plac św. Piotra, 10 kwietnia 2013 r. Fot. Osservatore Romano / AFP / EAST NEWS
I

Informacja, że Patti Smith weźmie udział w tegorocznym oficjalnym koncercie bożonarodzeniowym w Watykanie, została przyjęta z mieszanymi uczuciami. Co ma do powiedzenia papieżowi królowa feministycznego punk rocka, która jeszcze tak niedawno śpiewała: „Jezus umarł za czyjeś grzechy, ale nie za moje”? Tym bardziej że właśnie pojawiły się protesty przed jej koncertem planowanym na początek grudnia w Mediolanie – koncertem, który już okrzyknięto jako bluźnierczy. Przypadek amerykańskiej wokalistki pokazuje, jak długa i kręta może być droga do Boga.
Uśmiech papieży
Według „Corriere del Mezzogiorno” zaproszenie amerykańskiej wokalistki na bożonarodzeniowy koncert miało się dokonać na wyraźne życzenie papieża, z którym Patti spotkała się 10 kwietnia 2013 r. podczas audiencji na placu św. Piotra. Uścisnęli sobie wówczas ręce, a Patti miała powiedzieć: „Marzę o...

9316

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]