Reklama

Siedem i pół

Siedem i pół

04.07.2006
Czyta się kilka minut
Od soboty 24 czerwca do wtorku 27 czerwca odbyła się druga runda mistrzostw. Mówiono: skończyła się zabawa, zaczęła się prawdziwa gra. Niestety, to prawda.
N

NIEMCY-SZWECJA: w tym meczu spotkały się dwie zupełnie różne czasowości. Odnieść można było wrażenie, że Szwedzi byli gotowi do gry po końcowym gwizdku sędziego; niemiecka ofensywa wywołała trzęsienie ziemi w pierwszych minutach. Później napięcie malało; scenariusza do spotkania nie pisał Hitchcock. Był raczej rodem z polskiego kina moralnego niepokoju lub francuskiej nowej fali: od razu rozebrać drugą stronę, a potem już jej nie dotykać. Wyrzucenie Lucicia, przestrzelenie karnego uczestniczyły solidarnie w zawieszaniu akcji, psychicznym postponowaniu golasa. Trzeba wszak przyznać, że pierwsze pół godziny należało do najświetniejszych w historii niemieckiego futbolu. Taka lekkość, lekkość, która nie dawała odczuć, że stoi za nią metoda, już dawno germańskich nóżek nie niosła. Pierwsza bramka była jeszcze normalna, bardzo dobra, ale metodyczna; w drugiej...

11433

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]