Reklama

Seria cudów

Seria cudów

04.12.2017
Czyta się kilka minut
Korytarzami przemykają ci, dla których ten dom powstał. Widać to od razu: losy mają poharatane. Życie dało im w kość, ludzie zaleźli za skórę.
Ks. Radosław Siwiński: Któregoś dnia przejeżdżałem obok tego budynku i pomyślałem: „To będzie nasze miejsce”. Dom Miłosierdzia w Koszalinie DOM MIŁOSIERDZIA W KOSZALINIE
W

W Koszalinie późny wieczór. Pod oknem starej kamienicy przejeżdżają pojedyncze samochody. Światło lampki pada na stół wyłożony fakturami i na telefon, który dzwoni co chwilę. Ks. Radosław Siwiński jest zajęty. Jeszcze teraz ktoś puka do jego drzwi, znowu ważna sprawa.

Ale teraz jest czas na opowieść o cudzie.

– Od założenia Domu minęło pięć i pół roku, a wydarzyło się tyle, jakby to było dwadzieścia – mówi ks. Siwiński, założyciel Domu Miłosierdzia Bożego.

Poczucie misji

– Cześć, jestem Karolina – drobna dziewczyna z kręconymi włosami lekko się uśmiecha. – Jestem już trochę zmęczona, dzisiaj było dużo pracy. Oprowadzę cię.

Spacerujemy korytarzami piętrowego domu z czerwonej cegły przy jednej z głównych ulicy Koszalina. Ale Dom Miłosierdzia to także Dom na Roli, czyli miejsce na wsi pod miastem, którego mieszkańcy – również po przejściach – mogą...

16689

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]