Reklama

To jest mój syn

To jest mój syn

12.12.2017
Czyta się kilka minut
Maria się zastanawia, do kogo powinna się zwrócić. Do syna, który żebrze na ulicy i zaczepia jej współpracowników? A może do tych, którzy oburzają się, gdy prosi o papierosa?
JOANNA RUSINEK
M

Maria przewidziała bezdomność swojego syna. Kilka lat temu, gdy Arek sprzedał należące do niego mieszkanie dziadka, mówiła: „Wynajmując, stajesz się bezdomny”. Wiedziała, że musiał je sprzedać, spłacić część należną jego ojcu. Wiedziała też, że Arek dotąd, nie licząc kilku miesięcy, nie pracował. I pracować pewnie nie będzie. Utrzymywała go.

Teraz, gdy przepowiednia się spełniła, Maria zadaje sobie pytania.

Są wśród nich takie, które pojawiają się codziennie. Jak to, czy powinna zameldować syna u siebie?

Poprosił o to raz. Spytał podczas ubiegłorocznej Wielkanocy. Świąt lepszych dla bezdomnych, cieplejszych.

Maria odmówiła. Niespiesznie, nie od razu, ale odmówiła. A może nie powinna?

Nie zgodziła się, bo wie o grzywnach i mandatach z izb wytrzeźwień. Coraz częstszych, coraz bardziej niepokojących. Bo jej mieszkanie to jedyne miejsce, do którego...

15560

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]