Reklama

Ładowanie...

Ścigaj rzucona na front migracji

Ścigaj rzucona na front migracji

27.06.2022
Czyta się kilka minut
J

Jedno stanowisko ministerialne za trzy głosy. Tak tania jeszcze nie była polska polityka. Agnieszka Ścigaj dostała tekę ministra ds. integracji i – wedle premiera – ma się zająć „zjawiskami o wiele szerszymi” niż ukraińscy uchodźcy.

To fakt, trudno rozpatrywać kwestię migracyjną w oderwaniu choćby od zmian klimatu, które stworzą ogromną presję, głównie z kierunku Afryki. Wydaje się jednak, że tak naprawdę nie o uchodźców tu chodzi, bo tymi zajmuje się kilka instytucji. „Najszerszym” ze zjawisk, na które odpowiedziano tym powołaniem, są kłopoty w koalicji z utrzymaniem większości. Chodzi o trzy głosy koła Sprawy Polskie (Ścigaj, Girzyński, Sośnierz) oraz komfort przy kolejnych głosowaniach. Ceną za to mają być miejsca dla nich na listach wyborczych PiS. Co ciekawe, zarówno Ścigaj (sprawa szefa NIK), jak i Sośnierz (pandemia) byli do niedawna krytykami rządu. Może teraz będą grzeczniejsi. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]