Reklama

Ładowanie...

Co piąty Polak uważa, że biedni są leniwi

Co piąty Polak uważa, że biedni są leniwi

28.11.2022
Czyta się kilka minut
fot. Pixabay
N

Niemal 2,5 mln obywateli Polski żyje w budynkach, w których przecieka dach, okna są nieszczelne, a na ścianach widać wilgoć. 2 mln nie ma bezpośredniego dostępu do łazienki i toalety. Duża grupa spośród tych osób zalicza się do 1,6 mln Polaków (w tej liczbie ponad 300 tys. stanowią dzieci), którzy żyją w skrajnym ubóstwie. Takie dane płyną z Raportu o Biedzie 2022, przygotowywanego co roku przez Szlachetną Paczkę, organizację charytatywną, która oprócz niesienia pomocy pełni też od lat rolę instytucji analizującej zjawisko ubóstwa w Polsce.

Jednym z elementów nowego raportu są wyniki ogólnopolskich badań, z których wynika, że 15 proc. Polaków uważa, iż bieda to wybór lub wynik lenistwa (22 proc.). Z kolei ponad jedna trzecia z nas sądzi, że jeśli ktoś pracuje, to musi mu starczać na życie.©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]