Reklama

Ładowanie...

Jak plaża, to w Polsce

Jak plaża, to w Polsce

04.07.2022
Czyta się kilka minut
Z naszych piaszczystych, szerokich plaż możemy być dumni.
FOT. PIXABAY
M

Mogą być romantyczne i dzikie, mogą być pełne ludzi i atrakcji, a nawet sztuczne jak w Emiratach. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo chociaż Bałtyk bywa zimny, a z paragonów wieje grozą, to jednak z naszych piaszczystych, szerokich plaż możemy być dumni.

Nowy ranking „Magazynu Travelist” udowadnia, że duże miasto, jakim jest Świnoujście, może przygotować plażę wyjątkowo czystą, ekologiczną, bezpieczną, i w efekcie zająć pierwsze miejsce przed Kołobrzegiem oraz plażą na cyplu Helu. W nadmorskiej elicie znalazły się też: Sopot, Trzęsacz, Stogi, Dębki, Krynica Morska, Ustka oraz sztuczna plaża „Dubaj” w Jarosławcu.

Równocześnie Fundacja Machina Zmian przyznała certyfikaty dla ośrodków przyjaznych dla osób starszych i niepełnosprawnych. Na wyróżnienie zasłużył Sopot oraz plaże w Gdyni i Jastarni. ©℗


Przygoda jest tutaj. Adam Robiński o wakacjach, które nie kosztująhttps://www.tygodnikpowszechny.pl/wakacje

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]