Reklama

Sankcje nie zatrzymają Putina

Sankcje nie zatrzymają Putina

04.08.2014
Czyta się kilka minut
Nigdy od zakończenia zimnej wojny stosunki Rosja–Zachód nie były w gorszym stanie. Jednak wszystko wskazuje na to, że do dna jeszcze daleko.
P

Po raz pierwszy od początku kryzysu ukraińskiego UE pozytywnie zaskoczyła. Zakres wprowadzonych kilka dni temu sankcji wobec Rosji jest większy niż można się było spodziewać. Bruksela ograniczyła dostęp do kapitału dla rosyjskich banków państwowych, technologii w sektorze naftowym i wojskowym. Sankcje zaostrzyły też USA. Zwrot w polityce Zachodu (zwłaszcza Unii) jest skutkiem zestrzelenia przez rosyjskich bojowników malezyjskiego samolotu nad Donbasem. Znamienne, że wcześniejsza śmierć w sumie kilkuset żołnierzy ukraińskich i ponad 1,1 tys. mieszkańców regionu nie spowodowała rewizji podejścia UE do tego konfliktu i roli w nim Rosji. Trzeba było dopiero presji zachodniej opinii publicznej po tragedii lotu MH-17.
Zachodnie sankcje to jednak nie koniec złych wiadomości dla Rosji. W zeszłym tygodniu Stały Trybunał Arbitrażowy w Hadze i Europejski Trybunał ds. Praw Człowieka w...

2538

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]