Reklama

Samotność w wielkim mieście (poziom dla zaawansowanych)

Samotność w wielkim mieście (poziom dla zaawansowanych)

23.06.2009
Czyta się kilka minut
Co z tego, że dostrzegam ironię i pojmuję plan, skoro po zamknięciu książki pozostanie mi głównie bajkowy obraz cud--dziewczęcia, przepływającego na obłokach uczuć między jedną i drugą scenografią uwiędłego romansu?
Magdalena Miecznicka, 2009 r. Z sesji zdjęciowej przygotowanej w ramach promocji książki "Kariera Magdy M." przez Wydawnictwo Literackie /fot. Anna Zemanek
O

Oto następny etap rozwoju świadomości w cywilizacji medialnej, po snobistycznym odrzuceniu en masse wszystkiego, co zbyt silnie obecne w mediach. Uświadamiamy sobie teraz, że ktoś może być dobrym aktorem czy piosenkarzem pomimo, że wszystkie telewizje śniadaniowe i cyrki celebrytów ogłaszają go dobrym aktorem czy piosenkarzem. Myśl po zakończeniu lektury "Cudownej kariery Magdy M." Magdaleny Miecznickiej i zamknięciu okładki ze zdjęciem autorki, wystylizowanym pod słoneczny glamour.

Linie demarkacyjne

Dla kogo jest ta książka, pytają autora. Cokolwiek odpowie, podłoży się. A przecież najwyraźniej miałem z tyłu głowy takie założenie, skoro zaraz po pierwszych stronach "Cudownej kariery"... zanotowałem sobie, że jak na "prozę kobiecą" została napisana zbyt literackim językiem.

W całej "literaturze dla mas",...

12660

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]