Reklama

Samotność w wielkim mieście

Samotność w wielkim mieście

06.10.2006
Czyta się kilka minut
Obiecałem w zeszłym tygodniu, że dokończę swoją opowieść o tym, jak dwa lata temu z moją przyjaciółką Friedą Landau, siedząc w jej apartamencie nad jeziorem Michigan, gorączkowaliśmy się zakończeniem "Seksu w wielkim mieście". Przypomniałem więc tym, którzy już zapomieli (albo wytłumaczyłem tym, którzy nie oglądali), kim były główne bohaterki serialu i jak się zmieniały w trakcie kilku lat. Teraz pora na główną bohaterkę, Carrie Bradshaw.
O

Otóż ona właśnie powinna pozostać taka, jaka była zawsze, by dowieść kilku prostych prawd, na jakich opiera się telewizja, nawet tak świetna jak HBO, albowiem główny bohater konstruowany jest nieodmiennie jako kuszące, choć niemożliwe alibi dla wszystkich widzów. Musi bowiem być gdzieś ktoś, kto jest całkowicie wolny i nieskłonny do żadnego związku, gdyż w ten sposób spełnia nasze marzenie o wolności. Co więcej, owa wolność jest podszyta swobodą seksualną, albowiem Carrie, jako autorka rubryki seksualnej, wie o seksie wszystko. Skoro ona wie wszystko i mimo to nie wiąże się z nikim, to znaczy, że mężczyźni wcale nie są kobietom potrzebni i kobieta jest w pełni kobietą tylko wtedy, gdy wraca do pustego mieszkanka na Manhatannie i pisze kolejny, zabawny i mądry felieton. Taka w gruncie rzeczy jest wymowa tego serialu, którą z okrutną jasnością zobaczyłem w zimowy poranek 2004...

6960

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]