Reklama

(Rzecz)pospolitość skrzeczy

(Rzecz)pospolitość skrzeczy

07.06.2011
Czyta się kilka minut
Chińcyki trzymają się mocno?! Zaatakowały nas upały, kiełki fasoli, brak autostrady A2 oraz brak końca świata.
P

Po prostu no future, a teraz jeszcze remont torów na stacji Warszawa Stadion 2012. Tłumy zdesperowanych mieszkańców, dajmy na to Rembertowa, Wesołej, Włochów czy innego Ursusa, zamiast poszukać pracy u siebie i się nie wychylać, albo po prostu siedzieć w domu i oglądać prognozę pogody, szlajają się po peronach zastępczych stacji w poszukiwaniu zastępczych pociągów (nie)kursujących według jakiegoś (jakiego?), nomen omen, rozkładu. Dworcowa masakra! Ludzie naprawdę nie umieją się znaleźć. I te pretensje, wieczne polskie niezadowolenie. "Niektórym trudno było np. znaleźć peron trzeci, bo kaseton z numerem dawno został rozbity". Dobrze, że został rozbity - nie trzeba go będzie demontować na czas remontu. Trzeba myśleć z wyprzedzeniem, perspektywicznie, nawet o byle kasetonie, nawet nad byle kasetonem z troską się pochylić logistycznie. To na Zachodnim.

"Na...

3132

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]