Reklama

Rozstanie po chrześcijańsku

Rozstanie po chrześcijańsku

02.09.2013
Czyta się kilka minut
Nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem” – mówi Jezus.
C

Czyli co? Posiadam przecież żonę, mam męża, mamy dzieci, kupiłem mieszkanie i auto, mam konto, co więcej, mam zamiar mieć jeszcze więcej, po to przecież pracuję, po to na dobrą sprawę żyję. Mam to wszystko rzucić i, pójść do zakonu? A gdyby nawet, to przecież zakonnicy też nie żyją tylko powietrzem. Za chleb i wodę trzeba płacić.
A może, o czym często słyszymy z ambon, od biskupów, księży i zakonników, chodzi w tej całej sprawie nie tyle o całkowite odżegnanie się od tak zwanych spraw tego świata, co o materializm i konsumpcjonizm? Z kazań, audycji i publikacji kościelnych wynika, że te dwie pokusy ostatnio szczególnie nam zagrażają. To one, obok aborcji, in vitro, rzadziej eutanazji, są główną przyczyną sekularyzacji. Na dodatek, gdyby szukać przyczyn owych nieszczęść, okaże się, że są nimi właśnie materializm i konsumpcjonizm. No i rób, człecze, co chcesz! Znikąd ratunku,...

3399

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]