Rodzina Narrusz
Rodzina Narrusz
Pierwsza część przedstawia jeden dzień z życia emigranckiej dzielnicy Saint-Étienne – dla rodziny Narrusz niezwykły, gdyż trwają przygotowania do ślubu Slima i dziewczyny z Oranu. Kilkadziesiąt postaci różnych profesji i sfer wplątuje się w zawiłą intrygę osnutą wokół tarć między rodzinami pary młodej, homoseksualizmu Slima oraz uprowadzenia rumuńskiego transwestyty przez miejscową mafię. Autor sięga po konwencję political fiction i osadza akcję w dniu wyborów prezydenckich, które wygrywa kandydat pochodzenia algierskiego. Tuż po zaprzysiężeniu dochodzi do zamachu, w który zamieszany jest ktoś z klanu Narrusz. Bardziej jednak niż powieściowy fresk, którego doszukiwali się krytycy, „Dzikusy” przypominają scenariusz serialu telewizyjnego. W efekcie otrzymujemy algiersko-francuską mutację „Rodziny Soprano” oraz „Uległość” w wersji pop. ©
Sabri Louatah, DZIKUSY, przeł. Beata Geppert, W.A.B., Warszawa 2017
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Dodaj komentarz
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]