Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

19.07.2021
Czyta się kilka minut
J

Julian Antonisz

Przegląd, Ninateka, do 10 sierpnia

W tym roku skończyłby 80 lat. Choćby z tej okazji warto przypomnieć dzieło jednego z najciekawszych twórców polskiej animacji, mistrza techniki non-camerowej ­polegającej na rysowaniu klatek filmu bezpośrednio na taśmie. W programie znalazł się „Ostry film zaangażowany” czy „Jak działa jamniczek” oraz dziesięć części „Polskiej Kroniki Non-Camerowej” z lat 1981–1985.

Morderstwo w hotelu Hilton

Thriller, reż. Tarik Saleh, Dania/Francja/ /Niemcy/Szwecja 2017, Player i inne VOD

Współreżyser dokumentu „GITMO – Nowe prawa wojny” o więzieniu w Guantanamo nie mógł nakręcić typowego kryminału. Kairski policjant próbuje rozwikłać zagadkę śmierci pewnej piosenkarki, ale tłem staje się sytuacja społeczno-polityczna w Egipcie zapowiadająca wybuch Arabskiej Wiosny. Nagroda dla najlepszego...

1812

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]