Reklama

Rocznice

Rocznice

17.11.2009
Czyta się kilka minut
Rok 1989 przyniósł w całej Europie tyle wielkich wydarzeń, że rok ów aż wystaje z historii, tak jak zakładka wystaje z zamkniętej książki.
R

Rok 2009 przyniósł z kolei okrągłe rocznice tych wydarzeń, o które zaczęliśmy się spierać i wygłaszać zdania odrębne.

Cóż, tylko chronologia tych wydarzeń jest bezsporna, ale ich ważność już nie. Każdy przeżywał je inaczej w zależności od tego, z jakiego kraju pochodził, kim był, co robił - i miał do tego prawo.

Trzeba jeszcze jednego, może dwóch dziesięcioleci. Nie po to, żeby przestać się kłócić, bo kłócić będziemy się na pewno, ale już o coś innego.

Inaczej

Taką dziwną rzecz zauważyłam w Dzień Zaduszny na cmentarzu. Jeszcze niedawno zachwycałam się nowymi gatunkami chryzantem i starannością, z jaką pielęgnowano groby. Teraz miałam wrażenie, że przywieziono mnóstwo towaru na jakiś wielki jarmark i składowano to prowizorycznie na zbyt małej powierzchni. Zamiast kilku kwietnych plam na...

2093

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]