Reklama

Róbmy swoje

Róbmy swoje

20.02.2008
Czyta się kilka minut
Z Rosji napływają pomruki niezadowolenia z powodu planów budowy tarczy antyrakietowej na terytorium Polski. Czasem padają głosy rozważne - bo i rozważnych Rosjan nie brakuje. Bywa jednak, że ktoś palnie głupstwo.
T

Takimi głupstwami są nuklearne pogróżki pod adresem Warszawy (skąd mamy wiedzieć, czy i dziś nie są w nas wycelowane głowice?) lub oskarżanie jej o chęć destabilizacji sytuacji w regionie. Dla Polski istotne powinny być słowa szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa, że Rosja uznaje nasze prawo do podejmowania decyzji w tej sprawie.

Doprawdy są poważniejsze argumenty przeciw budowie w Polsce tarczy niż próby zastraszenia nas przez krotochwilnych generałów. Najwyraźniej obliczone zresztą na podgrzanie polsko-polskiego konfliktu w sprawie polityki zagranicznej lub na użytek wewnętrzny. Nie należy się na nie oglądać i decyzję podjąć samemu. Choć mogą się przydać w podbijaniu stawki podczas rozmów z Waszyngtonem.

759

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]