Reklama

Reszta jest sylwestrem

Reszta jest sylwestrem

28.12.2019
Czyta się kilka minut
O „Patointeligencji” raczyło się wyrazić już person multum, co najmniej tyle, ile odsłon teledysku – może i dobrze, przecież zapewne nawet wypowiadający się podmiot liryczny tego chciał, i oby go sytuacja nie przerosła.
P

Przerosła recenzentów, zwłaszcza w TVP (co mnie nie dziwi) oraz w mediach społecznościowych (których to mediów popularność mnie dziwi). Padają mocne słowa, padają, by odbić się echem. Krystyna Pawłowicz dorzuciła trzy grosze (reszty nie trzeba), nieoceniona pani Ogórek ujawniła zaś, że gdy na „domowej giełdzie szkół” pojawiła się nazwa Batory, pani Ogórek rzuciła się rejtanem, zagradzając drogę uczennicy Ogórkównie.

Myślę, że Batory się po tym rejtanie podniesie, chciałem tylko nadmienić, że ja – nie chwaląc się – również kiedyś rozważałem różne opcje, np. reprezentowanie Polski na igrzyskach olimpijskich w biegu maratońskim, ale usłyszałem „kategoryczny ton sprzeciwu” ze strony domowników, którzy wytłumaczyli mi, że jest za dużo dopingu w sporcie. Nie jadę więc na tę patoolimpiadę, nie pobiegnę i już, niech tam sobie Kenijczycy wygrywają i się cieszą. Obejdę się bez medalu....

2203

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]