Reklama

Recenzja sponsorowana

Recenzja sponsorowana

31.03.2014
Czyta się kilka minut
„Unikalna”, „poruszająca”, „fascynująca” –

– te przymiotniki pochodzą z opublikowanej w portalu NaTemat rekomendacji książki „Znaki szczególne” Pauliny Wilk, współpracowniczki „Tygodnika”. Kto jest autorem tej entuzjastycznej recenzji, tak różnej od dotychczasowych? Nie wiadomo: pod tekstem nikt się nie podpisał. Nikt oprócz wydawcy – z boku, poza zasięgiem wzrokowych przyzwyczajeń, wklejony jest tekst: „Artykuł sponsoruje Wydawnictwo Literackie”. A na dole – link: „Kup »Znaki szczególne«”.
NaTemat znane jest z zacierania granic między dziennikarstwem a reklamą. Zaczęło się od parówek z Orlenu (artykuł „3 miliony zaspokojonych podniebień” można uznać za tekst programowy – ukazał się w dniu uruchomienia portalu), potem był napój Powerade (pity przez właściciela serwisu, Tomasza Lisa) i dżinsy Levi’s (noszone przez naczelnego, Tomasza Machałę). „Jezus nosił Ewangelię przez trzy lata – tłumaczył kaznodziejsko Machała. – My...

1972

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]