Reklama

Media do zsypu

Media do zsypu

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Spadają nakłady, maleją dochody z reklam, redakcje redukują etaty i zwalniają doświadczonych autorów. Ich miejsce zajmują nowicjusze – kiepscy, ale tani. Dziennikarstwo w tradycyjnej formie tego zawodu odchodzi.
Pomnik gazeciarza w Miami Beach na Florydzie, USA fot. Sylvain Grandadam / East News
U

Ubiegły rok był najgorszym okresem w dziejach branży po upadku komunizmu. Tylko w Warszawie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy pracę w mediach straciło ponad 200 osób. Zwolnienia w największym stopniu dotknęły załogę imperium medialnego, budowanego przez Grzegorza Hajdarowicza.

Zaraz po przejęciu „Rzeczpospolitej” przez kierowaną przez 47-letniego biznesmena grupę Gremi na bruk trafiło 120 pracowników, wcześniej zaś przetrzebiono obsadę „Przekroju” i miesięcznika „Sukces”. Z kolei przejęte przez Hajdarowicza w pakiecie z „Rzepą” „Życie Warszawy” przestało być samodzielną gazetą i zostało zredukowane do kilkustronicowego działu w warszawskiej mutacji „Rzeczpospolitej”.

Podobny los spotkał lokalne dodatki „Gazety Wyborczej” w mniejszych ośrodkach, jak Białystok, Opole, Rzeszów czy Płock. Zwolnienia dotknęły też załogę, zarówno w terenie, jak i w centrali – prawie w każdym...

18700

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]