Reklama

Ładowanie...

Przystanek Lemański

04.08.2014
Czyta się kilka minut
Ok. 750 tysięcy młodych i 75 zespołów. Jak co roku, ludzie Kościoła. I awantura.
P

Przyjeżdżają głównie z mniejszych miejscowości, a Jerzy Owsiak mówi, że taka impreza musi się odbywać z dala od dużych miast. Na początku było Czymanowo, potem m.in. Żary – weterani dzielą historię festiwalu na tę przed Kostrzynem, w którym są dziś, i tę po. Dlaczego? – Komercja wszystko zżera. Trudno, żeby duży festiwal zachował undergroundowy klimat – mówią.
Muzyka i modlitwa
Zmieniło się wiele, ale nadal jest bezpiecznie (choć w tym roku – mimo apeli Owsiaka o wykopanie narkotykowych dilerów – odnotowano znacznie więcej przypadków używania środków odurzających). Gusta muzyczne? Jednym z objawień był projekt Dr Misio, prowadzony przez aktora Arkadiusza Jakubika. Metalowy skrzypek Jelonek wystąpił z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej. Lao Che zagrało w rocznicę Powstania Warszawskiego. Był słynny Manu Chao.
Festiwal oferuje dużo więcej niż koncerty...

6069

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]