Reklama

Przez ciemne zwierciadło

Przez ciemne zwierciadło

17.01.2016
Czyta się kilka minut
Nagrodzony właśnie Złotym Globem amerykański „Mr. Robot” i brytyjskie „Czarne lustro” to seriale posiłkujące się strachem. Naszym strachem przed nowymi technologiami.
Rami Malek, odtwórca głównej roli w serialu „Mr. Robot” Fot. MATERIAŁY PRASOWE
U

Utrata pracy bywa bolesnym doświadczeniem, ale poczekajcie, aż staniecie oko w oko z morderczym robotem. Choć zapaść ekonomiczna miewa poważne konsekwencje, to małe piwo przy kradzieży facebook- owej tożsamości. Broń biologiczna nie jest dobra dla cery, ale i tak lepsza niż zimny pot po utracie dostępu do bankowości elektronicznej. To wszystko wynika z sondażu przeprowadzonego przez Uniwersytet Chapmana na dwóch tysiącach Amerykanów w różnym wieku, o różnym statusie majątkowym i społecznym. Dość powiedzieć, że wśród ich obaw – poważnych i błahych – wyższe miejsce od technofobii zajmuje tylko strach przed korupcją prezydenta i jego urzędników.

Nasze relacje z nowoczesną technologią ufundowane są na potrzebie wygody, ale i nieustannym poczuciu lęku. Synchronizujemy telefon z komputerem i tablet z konsolą do gier, a potem dziwimy się, że numer naszej karty kredytowej wędruje w...

12092

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]