Reklama

Przestrzec przed wyrokiem

Przestrzec przed wyrokiem

14.08.2005
Czyta się kilka minut
Rock to muzyka zabawy, buntu i wolności, ale życie rockowych muzyków to często przestroga przed zbyt dosłownym rozumieniem hasła sex, drugs and rockroll. Biografia legendarnego wokalisty grupy Dżem to najwyraźniejszy w polskiej muzyce znak ostrzegawczy.
F

Festiwal im. Ryśka Riedla z roku na rok zajmuje coraz ważniejsze miejsce na festiwalowej mapie Polski. Zwłaszcza gdy jego termin nie koliduje z Przystankiem Woodstock. Tym razem w Tychach pojawiło się około 15 tysięcy osób, od starych hippisów po punków i fanów ciężkiego rocka. “Dzikie dzieciaki", przyjeżdżające na rockowe festiwale, to zresztą szczególnie ciekawa grupa polskiej młodzieży.

Czasem chęć zapewnienia jak najszerszego muzycznego spektrum idzie zbyt daleko - gwiazdą pierwszego dnia festiwalu była grająca pop-papkę grupa Myslovitz. Najlepiej tego dnia wypadli weterani z TSA, dając tradycyjnie mało finezyjny, ale za to ostry i żywiołowy koncert. Natomiast słuchając Kasi Nosowskiej z grupą Hey trudno było oprzeć się wrażeniu, że muzycy ci coraz bardziej stają się grupą studyjną. Ich płyty są wciąż ciekawe i dźwiękowo perfekcyjne, ale na żywo trochę...

4538

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]