Reklama

Przepraszam za głupie nadzieje

Przepraszam za głupie nadzieje

19.09.2004
Czyta się kilka minut
Tydzień temu popełniłem niewybaczalny błąd. Uznałem, że nowy minister sprawiedliwości ma doskonałą okazję do wykazania się, bo może szybko zwolnić wielu podejrzanych pracowników swojego resortu, ale minister zaczął od skandalu z zatrudnieniem starego ministra, więc już wiemy, że wszystko będzie po staremu. Rozumiem, że ludzie są często słabi i podatni na korupcję; rozumiem, że członkowie zawodowych korporacji bronią się wzajemnie, ale wszystko ma swoje granice i w Polsce granice te już zostały przekroczone.
S

Sędzia, chociażby podejrzany, powinien tego samego dnia zostać zawieszony. Podobnie prokurator i policjant. Podobnie profesor, który popełnia plagiat, nauczyciel, który stawia stopnie za pieniądze, lekarz i tak dalej. Nie potrzeba wyroku, wystarczy uzasadnione podejrzenie - to nie tylko kwestia prawa, ale przede wszystkim moralności. Kiedy usłyszałem, że biedny były minister Sadowski musi być prokuratorem (bo co by robił w przeciwnym razie - musiałby się przekwalifikować, a to nie jest proste), zrozumiałem, na czym polega nasz system. Politycy, sędziowie, profesorowie nie odchodzą, bo nic innego nie umieją. Przecież żal wyrzucić panią prokurator, która pije na Sylwestra z przestępcami, bo gdzie by biedula pracę znalazła. Największy zaś problem jest z politykami, bo oni nic nie umieją i wobec tego, w obronie przed narastającym bezrobociem, trzeba ich trzymać na posadach, bo...

3354

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]