Reklama

Produkt zwany futbolem

Produkt zwany futbolem

09.06.2014
Czyta się kilka minut
Z jednej strony piłka nożna nigdy nie miała się tak dobrze jak teraz.
M

Masowo uprawiana i na globalną skalę oglądana. Na coraz wyższym poziomie rozgrywana – nie tyle nawet dzięki nowinkom taktycznym, co dzięki coraz lepszemu (również na skutek rozwoju nauki, zob. w „TP”) przygotowaniu fizycznemu piłkarzy. Coraz lepiej pokazywana.
Zapewne także z tych powodów FIFA, która zrzesza wszystkie krajowe federacje piłkarskie i która organizuje mistrzostwa świata (a co za tym idzie – sprzedaje prawa do transmisji, reklam itd.), również ma się dobrze jak nigdy dotąd. Tak dobrze, że żadne protesty w kraju tegorocznego mundialu i żadne dziennikarskie śledztwa, ujawniające toczącego ją raka korupcji, nie robią na niej wrażenia. Mistrzostwa – przypomina np. „Economist” – kosztowały życie 9 budowniczych stadionów, które miały spełnić „standardy FIFA”. Z tych samych powodów trzeba było wysiedlić ćwierć miliona mieszkańców faweli. Wielu Brazylijczyków – nauczycieli...

2277

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]