Reklama

Ładowanie...

Produkt krajowy i bitwa pod Kannami

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Czy po humanistycznych studiach macie szansę na pracę? Ależ oczywiście – i to najciekawszą ze wszystkich.
Auguste Rodin, „Myśliciel”, 1902 r. 139904 / pixabay / montaż „TP”
J

Jednym z kluczowych elementów dobrej pracy magisterskiej jest umiejętność wyjaśnienia, dlaczego to, o czym piszę, w ogóle ma znaczenie. Studenci mający przekonanie, że ich rozprawa faktycznie może się komuś do czegoś przydać, stawiają bardziej precyzyjne pytania. Ponieważ mają poczucie przynajmniej odrobiny sensu, łatwiej przychodzi im zmotywowanie się do pracy, dzięki czemu wyrabiają się w terminie. Same plusy.

Dlatego na seminarium magisterskim – obok fascynujących zagadnień, takich jak robienie przypisów, dobieranie bibliografii czy „źródła zastane kontra źródła wywołane” – postanowiłem wygospodarować oddzielne zajęcia, poświęcone kwestii fundamentalnej, jaką jest sensowność tego, co robimy. I nie chodzi tu o samo pisanie prac magisterskich (tym też się zresztą zajmowaliśmy – porównując je do obrzędów przejścia w kulturach tradycyjnych), lecz o zagadnienie jeszcze bardziej...

19270

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]