Produkt krajowy i bitwa pod Kannami

Produkt krajowy i bitwa pod Kannami

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Czy po humanistycznych studiach macie szansę na pracę? Ależ oczywiście – i to najciekawszą ze wszystkich.
Auguste Rodin, „Myśliciel”, 1902 r. 139904 / pixabay / montaż „TP”
J

Jednym z kluczowych elementów dobrej pracy magisterskiej jest umiejętność wyjaśnienia, dlaczego to, o czym piszę, w ogóle ma znaczenie. Studenci mający przekonanie, że ich rozprawa faktycznie może się komuś do czegoś przydać, stawiają bardziej precyzyjne pytania. Ponieważ mają poczucie przynajmniej odrobiny sensu, łatwiej przychodzi im zmotywowanie się do pracy, dzięki czemu wyrabiają się w terminie. Same plusy.

Dlatego na seminarium magisterskim – obok fascynujących zagadnień, takich jak robienie przypisów, dobieranie bibliografii czy „źródła zastane kontra źródła wywołane” – postanowiłem wygospodarować oddzielne zajęcia, poświęcone kwestii fundamentalnej, jaką jest sensowność tego, co robimy. I nie chodzi tu o samo pisanie prac magisterskich (tym też się zresztą zajmowaliśmy – porównując je do obrzędów przejścia w kulturach tradycyjnych), lecz o zagadnienie jeszcze bardziej...

19270

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]