Reklama

Prezydent wbrew logice słupków

Prezydent wbrew logice słupków

27.12.2013
Czyta się kilka minut
Bronisław Komorowski wyszedł z wygodnej roli „przypinacza” orderów i pogodnego starszego pana, który stroni od bieżącej polityki.
W

W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” przyłożył po równo i rządowi, i opozycji: „Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu ta »partia reform« rozsiana po różnych ugrupowaniach, od SLD przez Unię Wolności, poprzez AWS po partie prawicowe, była bardzo silna. Dziś ta »partia« umiera”.
Słowa Komorowskiego można rozpatrywać na dwóch poziomach. Pierwszy to niewątpliwe wyzwanie rzucone coraz słabszemu i coraz bardziej zagmatwanemu w przedziwne wewnątrzpartyjne rozgrywki premierowi. Prezydent wypunktował propagandowe przyczyny wezwania przez Donalda Tuska do okrągłego stołu na temat polityki zagranicznej. Ocenił wprost zmiany w OFE jako krok wstecz na drodze reform i łatanie budżetu naszymi pieniędzmi.
Jest jednak poziom ważniejszy. Prezydent trafnie zauważył agonię czegoś, co nazwał „partią reform”. W dzisiejszej polityce nie są możliwe ponadpolityczne porozumienia z gatunku tych w...

2179

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]