Reklama

Poturczeni

Poturczeni

10.06.2014
Czyta się kilka minut
Elity trzeba wymienić, o premierze nie da się napisać biografii, kraj nasz powinien być jak Turcja – powiedział ostatnio prezes.
R

Rozejrzawszy się pobieżnie widać, że z tych trzech postulatów lidera opozycji pomysł na wymianę elit jest akurat wdrażany. Prototypowym rozwiązaniem jest obecność w polityce i życiu publicznym prof. Krystyny Pawłowicz oraz kilku akademików z szerokiego świata techniki, w tym prof. Jacka Rońdy.
Słowem, nie ma co narzekać, owszem, nie jest jeszcze tak dobrze, jak by się prezesowi marzyło, ale idzie ku dobremu.
Niemożność pisania z kolei jest na pewno bliska co drugiemu osobnikowi parającemu się przelewaniem na papier myśli skrzydlatych. Otóż byle powód jest dobry, by nie pisać, zwłaszcza o Tusku. Każdy to wie. Mucha leci – ciekawe, pióro się samo odkłada, bo baba z brodą tańcuje, a gdy prototypowa elita językiem dna złuszcza naskórek dobrego wychowania – człowiek drze pustą kartkę i, zamiast pisać, przygląda się temu jak, nie przymierzając, królikom w okresie walki o...

4400

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]