Reklama

Pora sporych sporów

13.12.2015
Czyta się kilka minut
Warto zachować zdolność rzeczowej oceny sytuacji. Gdy opadnie pierwszy szok, nasza polityka znów nabierze nutki tragikomizmu.
Za i przeciw pod Sejmem. 2 grudnia 2015 r. Fot. Daniel Gnap / EAST NEWS
T

Trudno zachować powagę patrząc np. na działania w sprawie tzw. pakietu demokratycznego. Inicjatywa ta, powiększająca uprawnienia opozycji – w szczególności dająca jej prawo wprowadzania swoich punktów do porządku obrad w Sejmie i likwidująca „zamrażarkę sejmową”, czyli możliwość blokowania przez marszałka opozycyjnych projektów – została przygotowana przez Prawo i Sprawiedliwość w poprzedniej kadencji, i utrącona bez zbędnych wyjaśnień przez ówczesną koalicję rządową. Kiedy PiS przejęło władzę, znów zgłosiło ten projekt, ale już poważnie okrojony. Przyznawał on, owszem, większe prawa opozycji, ale bynajmniej nie takie, jakie PiS postulowało, kiedy samo było w opozycji. Inicjatywę zaatakowała PO, zarzucając rządzącym przycięcie własnego projektu i ogłaszając, że w związku z tym sama zgłosi oryginalny projekt PiS-u. Ten, który będąc u władzy utrąciła... Czy można serio traktować...

6969

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]