Reklama

Pomnik bałwana

Pomnik bałwana

28.11.2017
Czyta się kilka minut
Dużo myślę o tym, co przed nami. W kontrze do aktualnych trendów, które ciągną mocno w przeszłość, choć z jej mętnych wód niewiele już widać, uparcie patrzę w odwrotną stronę.
N

Najpewniej dlatego, że nie mam wyjścia, bo przecież mam dzieci. Moje starsze, ale wciąż małe dziecko mogłoby pójść za rok do szkoły. Gdyby nie uratowano maluchów, nie miałoby zresztą wyjścia. No ale teraz ma.

Zostawiam na boku te klasyczne rodzicielskie rozkminy z cyklu: czy skracam mu dzieciństwo wysyłając go do szkoły jako sześciolatka, czy też odbieram mu życiową szansę na skok rozwojowy puszczając go tam jako dziecko mające lat siedem; albo te, jaką szkołę dziś się dziecku wybiera i czy bardzo powinna nas determinować przy tym wyborze np. wizja bycia wieloletnim kierowcą kursującym na trasie: dom – szkoła – dom. Na drugi plan zrzucam nawet to, jakie będą w takiej szkole szanse na to, że dziecko z lekcji historii wyniesie coś więcej niż nauki o legendarnych przywódcach Solidarności, z których żaden nie miał inicjałów LW, itp. To wątki istotne, ale z punktu widzenia...

4758

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]