Reklama

Elbanowscy vs Wróbel: Nie palimy opon

Elbanowscy vs Wróbel: Nie palimy opon

31.08.2015
Czyta się kilka minut
Jak pan będzie miał wnuki, zobaczy pan, co to znaczy wygrać w grę planszową z sześciolatkiem. Płacz dziecka na podłodze. A z ośmiolatkiem? Po prostu przegrał.
Karolina i Tomasz Elbanowscy podczas spotkania z prezydentem w sprawie obywatelskich inicjatyw referendalnych (dotyczących m.in. sześciolatków), Warszawa, 18 sierpnia 2015 r. Fot. Jacek Turczyk / PAP
J

JAN WRÓBEL: W Państwa książce...

KAROLINA i TOMASZ ELBANOWSCY: Przeczytał pan całą książkę w jeden dzień?

No nie, jakieś 30 procent – i tak nieźle jak na współczesnego czytelnika. Ale doczytałem się, że Państwa zdaniem „rodzice się nauczyli, że żadna władza nie jest ich sojusznikiem”.

Każdej trzeba patrzeć na ręce. Widzimy, co wyprawia obecna władza, ale nie uważamy też, że PiS jest jakimś zbawcą edukacji, Armią Zbawienia, która uratuje system. Politycy mają cele polityczne, a strona społeczna jest od tego, żeby wywierać na nich naciski. To, żeby politycy myśleli jakoś szerzej i prowadzili z własnej woli dialog społeczny, to wielka rzadkość. My byliśmy przez całe lata trollowani przez władze.

Nie bez wzajemności.

Powinien pan przeczytać pozostałe 70 proc. książki. Z naszej strony...

11993

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]